City Life Blog

Rejs statkiem po jeziorze

IMG 20170728 175256186Zwiedzanie zamku w Niedzicy wraz z otaczającą go zaporą zostało zakończone i nadszedł czas do przejścia do kolejnego etapu wycieczki, czyli rejsu po jeziorze czorsztyńskim.
Do tej pory pogoda była dla nas łaskawa i otulała nas ciepłem swoich promieni. Niebawem pozytywny trend miał się jednak zmienić, albowiem zgodnie z zapowiadaną prognozą miało zacząć padać. Jezioro Czorsztyńskie jest jedną z atrakcji Pienin. Znajduje się ono nad zalanym korytem rzeki Dunajec. Pod wodą znalazły się takie miejscowości jak Czorsztyn, Stare Maniowy czy część wioski Niedzica.

Czytaj więcej: Rejs statkiem po jeziorze

Chęciny-śladami królów

IMG 20170501 142651223 HDRKolejna przerwa majowa a zarazem długi weekend, który zachęca do nadrobienia zaległości w odpoczynku i poznaniu nieodwiedzanych przeze mnie dotąd miejsc. Może wstyd się przyznać, ale mieszkając sporo lat w Kielcach ani razu nie wybrałam się na spacer w kierunku Chęcin, miejscowości oddalonej jakieś 45 min od Kielc (jazdy autem). Bije się w pierś i nadrabiam zaległości.

Czytaj więcej: Chęciny-śladami królów

Wycieczka do Niedzicy.

IMG 20170728 174717820Wybrałam się na wycieczkę do zamku w Niedzicy. Okazała budowla pięknie usytuowana jest na skale o wysokości 566 m n.p.m. Zamek ten został wzniesiony w XIV wieku przez węgierskiego kolonizatora ziem granicznych na miejscu wcześniejszej budowli obronnej. Zarówno zamek jak i warownia w Czorsztynie wiodą prym wśród wszystkich budowli w okolicy.

Czytaj więcej: Wycieczka do Niedzicy.

Mocne/Słabe strony dwóch ośrodków wypoczynkowych

Wypoczywając nad polskim morzem kilka razy odwiedziłam ośrodek - wypoczynkowy Proton w Kołobrzegu i raz ośrodek wypoczynkowy Miramar w Sopocie /2016/. Będąc tam na miejscu i korzystając ze wszystkich wygód, jakie zapewniały mi te dwa ośrodki wypoczynkowe pokusiłam się o ich porównanie, czyli zrobiłam taką małą analizę S.W.O.T. Przedstawię poniżej mocne i słabe strony każdego z ośrodków.

Czytaj więcej: Mocne/Słabe strony dwóch ośrodków wypoczynkowych

Spacer po Górze Parkowej

IMG 20170803 142056641 HDRNa górę Parkową można wejść, bądź wjechać kolejką. Ponieważ uważam, że ruch to zdrowie i trzeba korzystać z niego jak najwięcej a na wożenie się kolejką przyjdzie jeszcze czas, nie oszczędzałam organizmu, tylko ile sił w nogach na Górę Parkową piechotą marsz. Dla mnie wejście zajęło 40 minut. Wysokość do pokonania nie taka straszna, bo tylko 741 m.n.p.m
Wybór drugiego wariantu znalezienia się na szczycie jest znacznie wygodniejszy i szybszy, ale i kosztowny.

Czytaj więcej: Spacer po Górze Parkowej

Gdynia- Orłowo

1 IMG 4865Spacerując plażą w Sopocie nie sposób nie odwiedzić po sąsiedzku występującej Gdyni Orłowo. Nadmorska, południowa dzielnica Gdyni z przystanią morską dla rybaków molem orłowskim, a także charakterystycznym dla krajobrazu dzielnicy klifem, przyciąga oko z odległości kilku metrów.

Czytaj więcej: Gdynia- Orłowo

Na wczasy do Krynicy-Zdrój

IMG 20170728 101835028Po roku ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Tym razem zdecydowałam się na wyjazd w góry odmiennie do lat ubiegłych, gdzie moje wakacyjne plany zawsze prowadziły mnie nad polskie zimne morze. Zniechęcona wyborem nietrafionego terminu na wypoczynek nad Bałtykiem, brakiem możliwości wygrzania się w słońcu, tym razem postawiłam na południową część Polski, czyli góry a ściślej rzecz ujmując na Krynicę - Zdrój.

Czytaj więcej: Na wczasy do Krynicy-Zdrój

"Karczówka"- 400 lat historii

1 IMG 20160924 165113550 HDR"Karczówka" to kolejny rezerwat przyrody, wchodzący w skład kadzielniańskiego łańcucha przyrody, który postanowiłam odwiedzić po latach odwiedzając rodzinne strony. "Karczówka" to rezerwat leśno-krajobrazowy znajdujący się 340 m n.p.m obejmującym zalesione wzniesienia ze znajdującym się na ich szczycie klasztorze. Wchodzi w skład chęcińsko-kieleckiego Parku Krajobrazowego. Góra zbudowana jest z wapieni. W przeszłości było to miejsce intensywnych prac wydobywczych, których celem było pozyskiwanie kruszców ołowiu.

Czytaj więcej: "Karczówka"- 400 lat historii

Wycieczka do Bardejova

IMG 20170731 151055390 HDRBędąc na wczasach w Krynicy - Zdroju nie można nie skorzystać z wycieczek organizowanych przez PTTK-a. To oczywiście ciekawostka dla tych, którzy uwielbiają poznawać nowe zakątki naszego pięknego kraju, jak i zwiedzać malownicze okolice sąsiednich krajów. Tak też było w moim przypadku ciężko było mi się oprzeć, żeby nie skorzystać z odwiedzenia zabytkowego miasta wpisanego na listę UNESCO, jakim niewątpliwie jest miasto Bardejov na Słowacji.

Czytaj więcej: Wycieczka do Bardejova

Skansen Archeologiczny Gdańska

1 IMG 20160716 085044565Spacerując ulicami w Sopocie nie sposób nie zauważyć ogrodzonego terenu należącego do Muzeum Archeologicznego w Gdańsku zwanego inaczej Grodziskiem. Dokładny adres - ul.Haffnera 63. Archeologiczne grodzisko to po prostu pozostałość po osadzie obronnej ( grodzie), występuje ono w postaci wzniesienia. Lubię zwiedzać takie muzea na wolnym powietrzu zwłaszcza w słoneczny dzień.

Czytaj więcej: Skansen Archeologiczny Gdańska
2018  © City LIfe Blog