City Life Blog

To już 62 lata dla PKiN

IMG 20170722 144016863 HDR62 lata to już tak długo stoi na pl.Defilad w Warsza, ale się nie udało, pałac nadal stoi i przyciąga tłumy zwiedzających. Niewątpliwie Pałac kultury i Nauki jest najbardziej rozpoznawalnym i najbardziej kojarzonym budynkiem w stolicy. Został zbudowany w ciągu trzech lat przez pracowników polskich i radzieckich. Najwyższy budynek w Warszawie stanowi nie lada atrakcję turystyczną. Wjeżdżając na XXX piętro można podziwiać panoramę Warszawy.
Do lat siedemdziesiątych wstęp do budynku mieli tylko członkowie partii później jego drzwi zostały już otworzone dla wszystkich.

Z okazji urodzin jubilata organizatorzy przygotowali moc konkursów a 62 - latkowie mogli wjechać na taras widokowy za darmo. Zachęcona piękną pogodą i zniechęcona długą kolejką do kasy a następnie do windy też skusiłam się na wjazd widną do "nieba".

Czytaj więcej: To już 62 lata dla PKiN

"Matsuri"- piknik w plenerze.

IMG 20170603 143038083Słoneczny, czerwcowy dzień zachęcił mnie do spędzenia wypoczynku w klimatach japońskich, albowiem postanowiłam wybrać się na "Matsuri - piknik z kulturą japońską" organizowany w tym roku w Służewskim Domu Kultury. Było to moje drugie spotkanie na takiej imprezie, więc wiedziałam, czego się spodziewać. "Matsuri" jest nie odłącznym elementem kultury japońskiej, festiwalem, któremu towarzyszą tańce zabawy i dobre jedzenie.

Czytaj więcej: "Matsuri"- piknik w plenerze.

Narodowe Święto Francji

frans9 Lipca 2017 r. o godzinie 12 zostało rozbite miasteczko w Parku Skaryszewskim w Warszawie i tym samym rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Francji. "Święto narodowe obchodzone we Francji 14 lipca. Upamiętnia wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej 14 lipca 1789 r., zapoczątkowanej zdobyciem Bastylii. Wtedy została obalona monarchia absolutna we Francji. Popularną karą we Francji w tamtych czasach było skazywanie na gilotynę. Ścięto na niej króla Francji Ludwika XVI i jego małżonkę Marię Antoninę pochodzącą z Austrii. We Francji obchody tego święta są bardzo uroczyste. Są pokazy sztucznych ogni i defilady. Podczas tego święta śpiewa się Marsyliankę, hymn Francji." 

We Francji obchody tego święta są bardzo uroczyste. 

Czytaj więcej: Narodowe Święto Francji

#Polski chłopak jest cool.

Dee1 HDRKiedy pisze ten artykuł, jest już wszystko jasne. Domysły jakie snuli internauci podczas oglądania na Youtube wzruszającego vloga dziewczyny o imieniu DeeDee , dziś już nie mają wątpliwości, że był to tzw. fake news, albo inaczej część kampanii reklamowej popularnej polskiej marki odzieżowej.

Czytaj więcej: #Polski chłopak jest cool.

Las w centrum Warszawy

lasskodaDziś jest 25 czerwiec, a zarazem ostatni dzień na spędzenie wolnego czasu w strefie relaksu. Las, który powstał tylko na 7 dni na miejscu parkingu zlokalizowanego na pl. Bankowym w Warszawie miał być zachętą do przyjścia i spędzenia tam wolnego czasu. Taka mała forma wypoczynku przygotowana dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają. Las po prostu przyjechał do nich. Organizatorzy zadbali o to, by przybyłym gościom zapewnić nie lada rozrywkę. Nie zabrakło leżaków, śpiewu ptaków, kawy, hostess, szumu morza. W leśnym kinie plenerowym wieczorami przygotowano pokazy filmów.

Czytaj więcej: Las w centrum Warszawy

Przemyślenia na Walentego

valentines day 2063737 640Wszystkiego Najlepszego z okazji Walentynek, świeta zakochanych, patrona ludzi chorych umysłowo, również.

Dziś byłem na zakupach i Pani w sklepie zapytała mnie tylko czy mam drobne. Na stacji benzynowej Pan zapytał czy chcę płyn do spryskiwaczy, a sąsiad gdy wracałem pytał czy u mnie też tak słabo grzeją ostatnio. Zero walentynek.

Czytaj więcej: Przemyślenia na Walentego

Quiz z korporacji

Często korzystam z wyszukiwarki onet-u i bardzo lubię rozwiązywać zamieszczone tam przez redaktorów tegoż portalu quizy. Lubię to robić tak po prostu dla zabawy a przy okazji dla sprawdzenia wiedzy. Dziś przyszedł czas na quiz z pracy w korporacji a ściślej rzecz ujmując na zwroty, jakimi tam pracujące osoby się posługują. Chodzi oczywiście o zwroty w języku angielskim, ponieważ większość korporacji w Polsce właścicieli firm ma zagranicznych a w naszym kraju znajdują się tylko ich oddziały.

Czytaj więcej: Quiz z korporacji

1 Urodziny Bloga

urodziny1Stary rok pożegnany, a nowy 2017 powitany. Moj blog kończy rok, a więc czas na podsumowanie. Citylife-blog.pl doczekał się jednej świeczki na torcie, a sytuacje, które mnie bawiły, dziwiły, zaskakiwały zostały opisane w poszczególnych kategoriach. W ciągu roku udało mi się stworzyć 51 artykułów w kategorii: "Podróże"- 11, "Samo życie"- 36, "Medycyna i zdrowie"- 2, "Sport"-2. Najwięcej tematów do opisu dostarczyły mi kategorie: "Podróże" i "Samo życie", są one najbardziej rozwojowe i twórcze i to im będę poświęcać nadal najwięcej czasu. Pozostawiam jeszcze pod znakiem zapytania kategorię "Medycyna i zdrowie" na zasadzie jak coś mi ciekawego wpadnie to po prostu to opiszę. Żegnam się z kategorią "Sport", ciężko jest robić zdjęcia komuś, kto jest w ruchu, jeśli w ogóle takie zdjęcia można zrobić np. relacja z trasy maratonu. Musiałabym biec razem z uczestnikami maratonu, a to jest wyczyn niestety nie dla mnie. Spokojnie tę kategorię mogę podciągnąć pod inną, czyli "Samo życie".

Czytaj więcej: 1 Urodziny Bloga

A może naleśniki z truskawkami?

IMG 20170610 103004172Nastał czerwiec a wraz z nim sezon truskawkowy w pełni. Naszła mnie tak ogromna chęć na zrobienie naleśników z truskawkami, że w sobotni poranek wybrałam się na pobliski bazarek, żeby zakupić tenże smakołyk, który niestety jest przez tak krótki czas. Wybór polskich truskawek ogromny i cena znacznie niższa niż na początku czerwca, za 1kg. zapłaciłam 8zł. Kupiłam te tradycyjne znane mi od lat, (pachniały z odległości kilku centymetrów).

Czytaj więcej: A może naleśniki z truskawkami?

Jasełka uliczne

1 3kroljpg6 stycznia w całej Polsce organizowane były Orszaki Trzech Króli. Inna nazwa Święta to Objawienie Pańskie jedno z najstarszych i najważniejszych Świąt dla chrześcijan w roku. W tym roku Orszak przeszedł pod hasłem "Pokój i Dobro"- zawołanie Papieża Franciszka.

Czytaj więcej: Jasełka uliczne
2017  © City LIfe Blog