City Life Blog

Nie ma kto zbierać szparagów

szparagiPolacy i Rumuni nie dopisali, a ściślej rzecz ujmując nie pojechali do Niemiec na zbiór szparagów. Sezon w pełni a niemieccy rolnicy narzekają, że większość z tych zadeklarowanych, powtórnych polskich pracowników sezonowych z lat ubiegłych nie przyjechała. Obrazili się czy co? A może znaleźli sobie bardziej opłacalne zajęcie?
Praca przy zbiorze szparagów należy do jednej z cięższych, podobnie jak zbiór truskawek. Za godzinę pracy zbieracz otrzymuje 6-7 euro czyli jakieś 35 zł. Czy jest to rozsądna kwota za pracę w błocie i wodzie po kolana, cały dzień w upale? Ci, którzy nie przyjechali zapewne uznali, że ta praca po prostu im się nie opłaca. Dla porównana pracując na budowie można zarobić 9 euro/1h. Niemieccy rolnicy mówią, że nie są w stanie dorównać stawkom w budownictwie i dlatego liczna część pól szparagowych idzie na zmarnowanie.

Czytaj więcej: Nie ma kto zbierać szparagów

Hit czy kit - Vogue Polska

rubik514 lutego, czyli w dzień Walentynek trafił do sprzedaży pierwszy numer polskiej edycji Vogue. Data dobra na rozpoczęcie prenumeraty amerykańskiego Vogue, który zadebiutował w 1892 roku, a dziś jest ikoną świata mody a nuż ktoś się w nim zakocha i często będzie po niego sięgał. Okładka wzbudziła wiele kontrowersji, gdyż diametralnie różniła się od siostrzanych okładek występujących na świecie.

Czytaj więcej: Hit czy kit - Vogue Polska

Targ śniadaniowy pod niebem

piknik 001Przysmaki z całego świata, słuchanie muzyki, odpoczynek przy pięknej słonecznej pogodzie, takie klimaty są gwarantują odwiedzającym pikniki śniadaniowe. Taki zwyczaj, albo moda rozpoczął się w Polsce 5 lat temu. Ten  piknik, który ja odwiedziłam znajduje się najbliżej mojego miejsca zamieszkania, czyli na Mokotowie a ściślej rzecz ujmując, dokładna lokalizacja to Skwer Armii Krajowej "Granat". Miejsce na piknik raczej małe, chociaż znajduje się w klimatycznym miejscu.
Natknęłam się na nie przypadkiem idąc na spacer do parku "Arkadia", który znajduje się blisko Pałacu Królikarnia.

Czytaj więcej: Targ śniadaniowy pod niebem

Wrażenia po sylwestrze.

IMG 20180101 240012723Wrażenia po sylwestrze.
31.12.2017 Sylwester - ostatni dzień roku. Czas na podsumowania, ale wcześniej na zabawę i pożegnanie Starego Roku 2017 a powitanie nowego 2018. Jest godzina 21 wystrzały fajerwerków dobrze już są słyszane z odległych części miasta, a ja pomału zaczynam odliczać czas do wyjścia na "zabawę ". Nazwanie mojego wyjścia na zabawę jest mocno naciągnięte, gdyż jedyny cel, jaki mi przyświecał, żeby o tak późnej porze wyjść z domu, to chęć zrobienia zdjęcia na bloga. Oczywiście tego jedynego o północy na powitanie Nowego Roku.

Czytaj więcej: Wrażenia po sylwestrze.

A mogło być tak pięknie

kasiaimiloszKilka dni temu media obiegła informacja o kobiecie pobitej przez swojego partnera. Poszkodowana Kasia Dziedzic, bo o niej mowa zamieściła na portalach społecznościowych zdjęcie zakrwawionej swojej twarzy. Nie odmówiła również zabrania udziału w kilku programach telewizyjnych. Jak sama twierdzi, zrobiła to, dlatego, "że dzięki temu, że ja mówię o tym głośno, dziewczyny, które są w takiej samej albo podobnej sytuacji też zareagują.

Przekaz pani Kasi do innych kobiet:

Czytaj więcej: A mogło być tak pięknie

Quiz na rok 2018

Stary rok 2017 pożegnany,  a  nowy 2018 powitany, życzenia życzliwości i spełnienie marzeń  zostały już złożone a więc czas na Quiz sprawdzający wiedzę i sprawność umysłu po Świątecznym leniuchowaniu jak również po szampańskiej zabawie. 

Czego nie wolno robić 1-go stycznia ? Kiedy wstać z łóżka w Nowy Rok ? Który gość przyniesie szczęście ?

Zabawiłam się w rozwiązanie quizu sprawdzającego znajomość sylwestrowych przysłów i przesądów, co i wam polecam moi drodzy czytelnicy.

Czytaj więcej: Quiz na rok 2018

Pomnik smoleński już jest

IMG 20180413 184511586 HDRPomimo wielu utrudnień ze strony Urzędu Miasta udało się jest i stoi na pl. Piłsudskiego parę metrów od grobu nieznanego żołnierza.
Po 8 latach od tragicznego wydarzenia, jakie miało miejsce w Smoleńsku w kwietniu 2010 roku został odsłonięty pomnik ku pamięci tragicznie zmarłych tam osób. Pomnik w kształcie schodów to nie jedyny, jaki ma stanąć w tym miejscu. Pomysłodawcy myślą również o postawieniu nieopodal pomnika poświęconego Prezydentowi Kaczyńskiemu.

Czytaj więcej: Pomnik smoleński już jest

Dziecko w galerii

 kosmetykSephoraZabierać na zakupy, czy……?

Zabierać na zakupy czy zostawiać w domu? Takie pytanie może nasuwać się każdemu, kto będzie naocznym świadkiem zniszczeń, jakie zostały wyrządzone w sklepach przez dzieci jego lub cudze.
Pragnę się odnieść do wpisu vlogerki, która zamieściła na swoim profilu prośbę o niezabieranie dzieci do sklepów. W poście była mowa o sklepie z kosmetykami różnych drogich marek. Vlogerka podała nazwę dużej sieciówki,

Czytaj więcej: Dziecko w galerii

Dzień Kobiet-święto mężczyzn

dzienKobietDzień Kobiet - święto mężczyzn.

Dziś jest 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony po raz 108 nieprzerwanie od 1910 roku. W 1909 roku po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku święto było ustanowione i obchodzone przez Partię Ameryki. Na rodzinnym rynku Dzień Kobiet uroczyście obchodzony był od 1993 roku.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet-święto mężczyzn

To już 62 lata dla PKiN

IMG 20170722 144016863 HDR62 lata to już tak długo stoi na pl.Defilad w Warsza, ale się nie udało, pałac nadal stoi i przyciąga tłumy zwiedzających. Niewątpliwie Pałac kultury i Nauki jest najbardziej rozpoznawalnym i najbardziej kojarzonym budynkiem w stolicy. Został zbudowany w ciągu trzech lat przez pracowników polskich i radzieckich. Najwyższy budynek w Warszawie stanowi nie lada atrakcję turystyczną. Wjeżdżając na XXX piętro można podziwiać panoramę Warszawy.
Do lat siedemdziesiątych wstęp do budynku mieli tylko członkowie partii później jego drzwi zostały już otworzone dla wszystkich.

Z okazji urodzin jubilata organizatorzy przygotowali moc konkursów a 62 - latkowie mogli wjechać na taras widokowy za darmo. Zachęcona piękną pogodą i zniechęcona długą kolejką do kasy a następnie do windy też skusiłam się na wjazd widną do "nieba".

Czytaj więcej: To już 62 lata dla PKiN
2018  © City LIfe Blog