City Life Blog

Wi-Taj Usiądź - zjedz - porozmawiaj

20191021 141525Z miłości do kuchni azjatyckiej mojego przyjaciela i zachęceni sporą ilością pozytywnych informacji na Facebook-u postanowiliśmy odwiedzić Tajską restaurację Wi-taj, która to znajduje się w Warszawie przy pl.Konstytucji 3. Miejsce zachwyciło nas swoim urokiem. Zajęliśmy miejsca przy stoliku z dobrą widocznością na całą salę i czekaliśmy cierpliwie na kartę dań.

Czytaj więcej: Wi-Taj Usiądź - zjedz - porozmawiaj

Choinki czas wybrać.

IMG 20181218 102724499 HDRŚwięta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a więc czas na rozejrzenie się za choinką, która jest niewątpliwie nieodłącznym elementem tego Święta. Żeby dopełnić tradycji w katolickich domach, każdego roku jest wycinanych około pięć milionów drzewek. Drzewka choinkowe przez kilka tygodni ozdabiają nasze mieszkania, podnosząc tym samym świąteczny nastrój , po czym, jak już się wygrzeją w ciepłych mieszkaniach i zaczną opadać im igły lądują w koszach. Jak tu porównać kilka lat rośnięcia do kilku tygodni zadowolenia? Handlarze choinek oferują bardzo szeroki asortyment sprzedażowy począwszy od świerków, jodeł a skończywszy na sosnach.

Czytaj więcej: Choinki czas wybrać.

Lunch u "Głodomorów"

DSC04961Mieszkając na warszawskim Mokotowie, nie sposób było, nie zauważyć nowo powstałej restauracji, znajdującej się przy głównej arterii komunikacyjnej. Restauracja „Głodomory”, bo o niej mowa, znajdowała się przy ul. Woronicza. Specjalizowała się w kuchni polskiej. Nie myślałam, że będę pisać o niej w czasie przeszłym, ale cóż, takie trudne czasy nastały również dla tej branży i nie tylko. Jakiś czas temu przejeżdżając obok, postanowiliśmy się zatrzymać w porze obiadowej i wstąpić do miejsca do tej pory dla nas nieznanego.

Czytaj więcej: Lunch u "Głodomorów"

11 Listopada - Uczcijmy to Święto

DSC03302Dzisiaj obchodzimy narodowe święto Niepodległości, jest to jednocześnie setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Najsłynniejszy marsz w Polsce, rozpoczął się od przemówienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na obchody święta przybyło mnóstwo osób z biało-czerwonymi flagami. W tak wyjątkowym dniu, który zdarza się raz na 100 lat nie zabrakło osób młodych, starszych, całych rodzin z dziećmi nawet i tych w wózkach. Liczne grono stanowiły osoby przybyłe nie tylko z Warszawy, ale również z różnych zakątków Polski, a nawet z zagranicy.

Czytaj więcej: 11 Listopada - Uczcijmy to Święto

Obiad w "Karpielówce"

20200121 145638Kilka dni temu wybrałam się z przyjacielem na obiad do „Karpielówki”, restauracji, która znajduje się na warszawskim Ursynowie. Wybór miejsca na lunch nie był przypadkowy, ponieważ mój przyjaciel już tam wielokrotnie bywał, natomiast dla mnie było to pierwsze spotkanie z tym, jakże malowniczym miejscem. Wystrój wnętrza już od progu przypominał mi knajpki z górskich miast, klimatu dopełniały drewniane krzesła i stoły nakryte obrusem w kwiaciaste wzory niczym ściągnięte z chust, bądź spódnic góralek, z głośników dobiegała klimatyczna muzyka, a z improwizacji skały niczym potok górski delikatnie spływała woda. Świąteczne ozdoby dodawały temu miejscu dodatkowego antuażu.

Czytaj więcej: Obiad w "Karpielówce"

100 Lat POLSKI

DSC03289100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

"Tym wszystkim, którzy cierpią i walczą.
Tym wreszcie ślepym, głuchym i głupim, co bratają się z wrogami,
niepomni na otaczającą ich rzeczywistość,
niepomni na to, co ich samych jutro spotkać może.
Ja i wy Jesteśmy jednej krwi:
POLSKA-TO MY."

Czytaj więcej: 100 Lat POLSKI

Święta tuż tuż

DSC08112Za chwilę będziemy obchodzić kolejne Święta Bożego Narodzenia w naszym życiu. My katolicy, ludzie wierzący i zakładam, że praktykujący.
Czekając na ten jedyny dzień w roku, dzień narodzin Chrystusa Pana czynimy wcześniej doń sowite przygotowania. Kilka tygodni przed owym dniem, ścisłej ujmując jakieś dwa lub może nawet trzy, miasto stołeczne Warszawa, wychodzi z inicjatywą udekorowania większych ulic lampkami. Podobnie jak w latach ubiegłych, światełka rozbłysły Nowym Światem, dalej Krakowskim Przedmieściem w kierunku Starego Miasta. Mniejsze ozdoby oświetleniowe zawisły na słupach ul. Marszałkowskiej i al. Jerozolimskich.

Czytaj więcej: Święta tuż tuż

Spacer po Parku Szczęśliwickim

DSC03161Jak powstał Park Szczęśliwicki?
Zawsze jak odwiedzam podobne miejsca zastanawiam się jak to się stało, że one w ogóle istnieją. Dlaczego nie budynki mieszkalne, czy biurowce zajmują to miejsce? Wszystko zaczyna się wyjaśniać po przeczytaniu genezy.

Czytaj więcej: Spacer po Parku Szczęśliwickim

Rok 2019 powitany

DSC03852Jest taki dzień w roku i to właśnie on 31 XII 2018, dzień, który przypomina nam o tym, że dwanaście miesięcy już za nami, jesteśmy niestety starsi o ten rok, ale również mądrzejsi, bo uczymy się przecież przez całe życie. Dzień, który sprawia że niektórzy z nas robią bilans zysków i strat. Analizujemy co udało nam się osiągnąć z zamierzonych celów, a co pozostaje jeszcze do zrobienia, wszak mamy na to całe 12 długich miesięcy.
Sprawdzamy przy tym naszą silną wolę, czy udało nam się rzucić palenie, spalić te kilka kilogramów, które tylko my zauważamy, zmienić pracę na lepszą, czy partnerkę (partnera), który tyle nie zrzędzi. Odchodzący rok zawsze żegnamy z radością pomimo, iż dla wielu z nas wcale nie musiał być taki zły. Ten nowy który nadchodzi, choć jest dla nas wielką niewiadomą, zawsze wzbudza w nas pozytywne emocje i nadzieję na lepsze, a w niektórych przypadkach życzymy sobie tego, żeby nie był gorszy od poprzedniego.

Czytaj więcej: Rok 2019 powitany

Święto chleba-dożynki

DSC02516Spacerując ulicami Warszawy najpierw ul. Nowy Świat następnie Krakowskim Przedmieściem w kierunku Pl. Zamkowego i Starego Miasta, następnie dotarłam do Rynku Nowego Miasta i tam natknęłam się na stragany wypełnione jedzeniem, a dopełnieniem całości towarzyszyła muzyka ludowa ze śpiewem i tańcami.

Czytaj więcej: Święto chleba-dożynki
2021  © City LIfe Blog