City Life Blog

Rok 2019 powitany

DSC03852Jest taki dzień w roku i to właśnie on 31 XII 2018, dzień, który przypomina nam o tym, że dwanaście miesięcy już za nami, jesteśmy niestety starsi o ten rok, ale również mądrzejsi, bo uczymy się przecież przez całe życie. Dzień, który sprawia że niektórzy z nas robią bilans zysków i strat. Analizujemy co udało nam się osiągnąć z zamierzonych celów, a co pozostaje jeszcze do zrobienia, wszak mamy na to całe 12 długich miesięcy.
Sprawdzamy przy tym naszą silną wolę, czy udało nam się rzucić palenie, spalić te kilka kilogramów, które tylko my zauważamy, zmienić pracę na lepszą, czy partnerkę (partnera), który tyle nie zrzędzi. Odchodzący rok zawsze żegnamy z radością pomimo, iż dla wielu z nas wcale nie musiał być taki zły. Ten nowy który nadchodzi, choć jest dla nas wielką niewiadomą, zawsze wzbudza w nas pozytywne emocje i nadzieję na lepsze, a w niektórych przypadkach życzymy sobie tego, żeby nie był gorszy od poprzedniego.

Sylwester w Warszawie odbył się podobnie jak w roku ubiegłym na pl. Bankowym. W tym roku pod hasłem: " Warszawa - Stolica Sylwestra." Kiedy przybyłam na miejsce, śpiewała Agnieszka Chylińska, było słychać odgłosy wystrzałów fajerwerków z dala od sceny i z dala od terenu ogrodzonego, na który byli wpuszczani tylko nieliczni. Środki ostrożności zostały zachowane, osoby, które chciały być bliżej sceny musiały przejść przez kontrolę, tego co wnoszą na teren, a raczej tego czego im wnieść nie wolno.

Zgodnie z zakazem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, „fajerwerków ma nie być”, o północy pojawił się pokaz laserowy, serpentyny, pocięte w małe kawałki z kartek papieru, i coś błyszczącego jak brokat - konfeti. Wszystko dla świętego spokoju zwierząt, z dużym naciskiem na psy, które bardzo źle znoszą wystrzały. Prezydent zapraszał na uroczystości mieszkańców Warszawy, a sam na imprezę nie dotarł, nie pojawił się o północy, żeby złożyć Warszawiakom życzenia noworoczne. W zastępstwie formalności dopełniła w-ce prezydent Warszawy. 

Co do przewodniego hasła imprezy sylwestrowej można by się spierać, czy była Warszawa stolicą Sylwestra, czy też nie. Fakt jest taki, iż inne stolice na świecie obchodziły hucznie noc z 31 grudnia 2018 na 1 stycznia 2019 i  miały cudowny pokaz sztucznych ogni, a Warszawa nie.

DSC03774DSC03800DSC03836DSC03857DSC03869Pobawiliśmy się, popili ( nie pobili ), a kto posprząta ten bajzel ?

DSC03880

Życzenia Noworoczne dla moich drogich czytelniczek/czytelników.

Życzę Wam moi drodzy zdrowia i sukcesów wszelkich, spełnienia życzeń, tych małych i tych wielkich.
Życzę Wam, abyście każdego dnia znaleźli powody do uśmiechu, a jeśli pojawią się trudności - abyście zawsze potrafili je pokonać. Życzę Wam zdrowia, ponieważ nie można go kupić za żadne pieniądze, a pieniędzy i owszem też, gdyż pomogą Wam w realizowaniu Waszych marzeń. Życzę Wam moi kochani dużo miłości, która pomoże pokonać Wam wszystkie trudności. W Nowym Roku otrzymujcie wyłącznie radosne wiadomości!

Tak więc wszystkiego dobrego w Nowym Roku i obyśmy mogli składać sobie życzenia także w 2019 rok na 2020 rok!

Barbara

 

 

 

2021  © City LIfe Blog