City Life Blog

24 finał WOŚP

1 IMG 386410 stycznia 2016 odbył sie 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 24 raz wolontariusze wyszli na ulice, żeby zbierać pieniące, które zasilą konto fundacji. W tym roku Orkiestra zagrała pod hasłem: "Mierzymy wysoko". Zebrane pieniądze z tegorocznej zbiorki będą przeznaczone na leczenie chorych dzieci i opiekę dla seniorów. Około 650 milionów złotych, zebranych w ciągu ostatnich 23 lat świadczy o hojności Polaków. W Warszawie, impreza plenerowa miała miejsce na Placu Defilad przy Pałacu Kultury. Licznie przybyli Warszawiacy mogli wysłuchać, potańczyć lub rozgrzać się przy różnych gatunkach muzyki. Dyrygent Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pan Jurek Owsiak fajny człowiek, który od 24 lata porywa Polaków do wyrażania publicznie swojej hojności.

I trzeba przyznać, że wychodzi mu to bardzo dobrze. Trzeba mieć w sobie to coś, co Pan ma, wolę walki, żeby poderwać tłumy. Panu udało się to zrobić przez 24 lata. Na Pana apel odpowiadają ludzie w każdym wieku, różnych partii politycznych i wyzwań. Oby jak najdłużej Orkiestra grała pod Pana przewodnictwem. Aż trudno sobie wyobrazić, jaki byłby los Orkiestry, gdyby Pana zabrakło. Podobno nie ma ludzi niezastąpionych, ale naprawdę ciężko byłoby znaleźć godnego Pana następcę. Jest Pan naprawdę Wielki. Po co tyle jadu dla człowieka, który od tylu lat przy pomocy dobroczynności ludzi dofinansowuję Polską służbę zdrowia. Tyle od siebie. Poniżej przedstawiam wpisy internautów.

Oto kilka głosów ludu:

"Dałem po kolędzie 50 % tego, co w zeszłym roku. Różnicę dodatkowo wrzuciłem do puszki dzisiaj."

"To nie są hejterzy, bo Ci mają HONOR a oni nie mają tylko MENDAMI SĄ ja też tego życzę byś matołku wcześniej zszedł."

"Realista : Może i słuszna idea ale ekonomicznie prawie bez znaczenia. Logika KODowców: Chcą sankcji niemieckich w tym finansowych a uważają, że parę groszy na Owsiaka uratuje Polskę. I to podobno są Ci znawcy finansów od "nowoczesnej PL". O z ekonomii."

"Brawo Warszawiacy! Pokażcie, że macie dobre serca dla dzieci i seniorów, na przekór hejterom! Brawo wolontariusze, niech Wam się uda zebrać jak najwięcej, dziękuję, że angażujecie się w pomoc dla innych, że nie jesteście obojętni."

Polak-katolik: "Jutro przyjdzie do mnie ksiądz a dziś już całą kasę przeznaczoną dla niego oddałem do puszek.
Powód jest prosty. Ze sprzętu zakupionego przez WOŚP korzystałem za darmo a za usługi księży, zawsze muszę i tak płacić."

"Moje i Twoje składki zdrowotne do ZUS, to ok 50-60 miliardów/ rocznie. Owsiak zbiera ok 45 milionów, z czego koszty fundacji - oficjalnie to ok 13 milionów. /rok. Zatem na sprzęt idzie ok 30 milionów i jest to 1/2000 naszych składek. Ktoś mi chce wmówić, że dzięki temu mamy sprzęt? Owszem, jakiś sprzęt jest i dobrze, bo wszystko się liczy- , tylko gdzie jest sprzęt z naszego ZUS-u ? Powtarzam, dajemy rocznie, co najmniej 2000 razy tyle, co zbieramy z Owsiakiem. Czyli, Owsiak musi zbierać przez 2000 lat, żeby uzbierać 1 rok naszych składek! Chyba coś nie tak!!! "

~aniechich : "Organizacje pożytku publicznego takie jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Caritas. ZOBOWIĄZANE są do publikowania na swojej stronie internetowej coroczne:
1) Sprawozdania finansowego ( pełnego) wraz z bilansem i rachunkiem zysków i strat oraz opisem.
2) Audytu, czyli raportu instytucji biegłych księgowych w/w sprawozdania

WOŚP robi to, CARITAS Nie. Na stronie Caritasu jest coś, co urąga wiedzy i poczuciu uczciwości. Jednostki państwa odpowiedzialne za nadzór nad organizacjami pożytku publicznego NIC z tym nie robią. Zamiast tego jest kampania nienawiści, przeciwko WOŚP z oskarżeniami o malwersację
Wniosek: Chcą, aby Kościół miał monopol na akcje charytatywne i "przytulał" do pojemnego serca jeszcze więcej kasy."

Zbyszek: "Dlaczego taka nienawiść do ludzi, którzy coś robią? Ciekawe, co by powiedział ktoś, kto teraz tak krytykuje Owsiaka, gdyby dzięki sprzętowi kupionemu z akcji uratowało się, jego dziecko czy ktoś bliski? Czy wtedy też by nadawał na Owsiaka, że nie powinien działać? Jak u nas jest to każdy wie, kto choruje albo ktoś z jego bliskich wiadomo, że brak wszystkiego w szpitalach, wiec każda akcja jest dobra, bo może uratować ludzkie życie, kto tak krytykuje niech powie, co zrobił dla innych? Nawet politycy zarabiając taką kasę i czy ktoś z nich pomógł, dał jakąś darowiznę na innych? Księża też nie żyją w biedzie i jak pomagają? Niech każdy popatrzy na siebie, co zrobił jak pomógł? Chyba, że tym, co krytykują Owsiaka łyso, że oni nic nie robią dla innych a ktoś robi wiec go trzeba atakować!!! "

~L do ~Chris: "A Tobie wydaje się, że kasa ze składek zdrowotnych to w całości na sprzęt? A gdzie utrzymanie służby zdrowia, czyli utrzymanie budynków, personelu lekarskiego, administracyjnego, pomocniczego, zakup farmaceutyków, narzędzi, środków opatrunkowych, koszty dezynfekcji i utrzymania czystości, żywność dla chorych (tu akurat skromnie). Tyle, jeżeli chodzi o szpitale. Pozostają jeszcze podobne wydatki na utrzymanie placówek niebędących szpitalami typu przychodnie, placówki rehabilitacyjne oraz dofinansowanie lekarstw. Na sprzęt zostaje już naprawdę niewiele, a potrzeby tu są naprawdę ogromne. Zatem, ciesz się, że ktoś myśli o tym, jak próbować załatać, choć w części tę ogromną dziurę, a nie jątrz wyliczając ile to sprzętu zakupujesz z własnej kieszeni."

~zyzio do ~Chris: "bzdura, poczytaj Ustawę o organizacjach pożytku publicznego, na koszty własne w tym wynagrodzenia nie mogą przeznaczyć więcej niż kilka procent (nie pamiętam dokładnie, ale nigdy nie są to takie koszty, jakie przytaczasz) i na tym polega twój jad, który sączysz by zdyskredytować WOPŚ, ale ty sobie a prawo sobie! I porównywalność 50-60 mld rocznie, do kwot p. J. Owsiaka, właśnie jest jak pięść do nosa, bo w tych 50-60 jest wszystko i wszystkiego brakuje, a w kilkudziesięciu Owsiaka jest sprzęt, sprzęt, i jeszcze raz sprzęt - jasne! "

~adsum do ~Chris: "Jakiś ty durny: Owsiak nie zbiera żadnych składek!! Audytów i kontroli (w tym NIK) Owsiak ma sto razy więcej niż taki Caritas a to Caritas dostaje publiczne pieniądze na działalność charytatywną i wobec tej działalności Caritasu, państwo - zgodnie z konkordatem - nie wyciąga żadnych wniosków!!!
... a to w Caritasie właśnie, gros pieniędzy idzie na "obsługę działalności charytatywnej", czyli na pensje i dodatki do pensji "obsługujących" - "obsługiwani:, czyli potrzebujący, mają jedno wielkie "G"...... no, może trochę ochłapów!! "

~Były ministrant: "Gdy czytam te wściekłe ataki na WOŚP to zbiera mnie na wymioty. Podejrzewam, że są one sterowane przez Kościelnych dygnitarzy wspólnie z PiS. Czy, myślą, że oszczerstwa na Owsiaka trafią do ludzi myślących innymi kategoriami. W sprzeciwie dam jutro podwójną składkę, aby Owsiak jak Oni twierdzą miał na złote klamki w mniej zliczonej ilości Wilii srebrne sedesy, luksusowe auta za miliony i inne zachcianki takie, jak sprowadzanie samolotami wyszukanych potraw z krajów Bliskiego Wschodu. Myślą, że jeśli zniszczą Owsiaka to te miliony, które on zbiera trafią do kościelnej Kasy - pomyłka Panowie Dygnitarze nie dam nawet grosza na wasz Caritas ani inną daninę nawet na tacę w Kościele."

~zbyszek: "polityków, którzy krytykują Owsiaka mogę zrozumieć oni nie mają kłopotów ze służbą zdrowia, oni nie czekają miesiącami na wizytę u specjalisty oni mają swoje szpitale jak trzeba to i za granice polecą sie leczyć, ale normalni ludzie widzą jak tutaj jest wiec, jeśli sprzęt, który wszyscy kupimy uratuje choćby jedno życie to jest ok, tak uważam! Czy wyobraża sobie ktoś, że np. pan Kaczyński, czy jego grupa czekają na wizytę do np. kardiologa rok? Albo więcej? Oni nie wiedza, co to jest leczenie w Polsce, oni żyją w innym świecie, więc olewają takie akcje oni i tak dadzą sobie rade a my? Wiec niech każdy, kto krytykuje zastanowi sie sam a jak zachoruje to się dopiero dowie jak go będą leczyć!"

~^ do ~real: "Przecież z pomieszczenia nikt nie karze Ci rezygnować:), ale rozumiesz, że gdybyś miał ambicje to już z takiego łóżka zakupionego przez Owsiaka nie wypada:) wiem, Ty jesteś z tych roszczeniowych, co wszystko im się należy heheheheheheheehehehehh i wiesz co?... Spokojnie korzystaj, ani Owsiak ani wolontariusze, czy sponsorzy nie będą Ci mieli za złe, że skorzystasz z tego sprzętu, bo on jest dla wszystkich Polaków niezależnie od tego, jakimi są ludźmi."

~MBA do ~Aron: "Powinniśmy się cieszyć z tego, że mamy taką inicjatywę, że chcemy pomagać. A nasza składka jest najniższą wśród państw UE posiadających system składkowy (są jeszcze inne, np. budżetowy). W naszym przypadku to 9 %, a w rzeczywistości tylko 1,5%, gdyż 7,5% odpisujesz sobie od podatku.... Trzeba takie rzeczy wiedzieć, zanim się wypowiemy na jakiś temat. Nie wyzywajcie ludzi od niemyślących, gdy podejmują się działań, które tworzą dobro. Tak trudno znaleźć dziś miłosierdzie."

 

1 IMG 37741 IMG 37791 IMG 37851 IMG 37871 IMG 39201 IMG 38661 IMG 3831 0011 IMG 39211 IMG 39531 IMG 39261 IMG 39181 IMG 38991 IMG 38861 IMG 38941 IMG 37881 IMG 38731 IMG 3822

2021  © City LIfe Blog