City Life Blog

Michał Szpak i jego zasłużone wysokie miejsce

1 IMG 20160514 215946387Brawo Michał, świetny występ, kapitalna piosenka, zaśpiewałeś ją młody chłopaku z sercem. To ze względu na twój występ chciało mi się po raz pierwszy w życiu oglądać koncert Eurowizji. Za każdym razem jak oglądam Twój występ na youtube mam ciary na całym ciele. Twoje wykonanie zachwyca mnie, przenosi w piękniejszy świat. Takie emocje potrafisz młody człowieku we mnie wzbudzić i podejrzewam, że nie tylko u mnie. Bardzo duża liczba głosujących na Ciebie ludzi potrafiła docenić Twój talent. I dobrze, bo co dobre i Polskie powinno być popierane i promowane.

Nawet, jeśli do tego sukcesu przyczyniła się Polonia ( bo my w kraju nie mogliśmy głosować na naszego człowieka), cieszy tym bardziej, że czują więź z krajem, nie są z nami ciałem ale duchem i jak widać możemy na nich liczyć. Twój występ sprawił, że czas zatrzymał się w miejscu i na chwilę można było zapomnieć o tej ponurej rzeczywistości. Sprawiłeś, ze można było na chwilę oderwać się od tego całego zwariowanego życia i cała uwaga była skierowana właśnie na Twoją osobę. Można było zapomnieć o jakiś demonstracjach, manifestacjach. Szli? Nie szli? Nawet nie wiem.

1 IMG 20160514 215959102

Walczyłeś swoim warsztatem muzycznym, a on jak jest dobry to się obroni. Bo mądrzy ludzie to docenią. A jak się ma słabą piosenkę to trzeba skierować uwagę na coś innego jak atrybuty kobiecości tak jak to zrobiły reprezentantki Azerbejdżanu, Armenii czy Malty. No i oczywiście nasze rodaczki w ubiegłym roku, myślały, że jak zakołyszą biodrami i cycami to świat oszaleje. Nic bardziej mylnego. Po takich występach wstyd jest się przyznać za granicą do obywatelstwa polskiego.

Michał godnie reprezentowałeś nasz kraj i Twój występ musiał być doceniony przez publiczność, a, że jest to polityczny koncert, czyli nie wolno śpiewać piosenek o treści politycznej, z pewnymi wyjątkami i to właśnie te wyjątki wygrywają. Ósme miejsce to bardzo dobry wynik, chociaż wszyscy wiedzą, że mogło być wyżej, gdyby faktycznie liczyła się dobra piosenka i jej mega dobre wykonanie jak to miało miejsce w Twoim przypadku.

Mam nadzieje, że "Color of your life?" często będzie grana w stacjach radiowych. Pierwsze miejsce na listach przebojów też Wam się należy.

Głosy słuchaczy są ważniejsze od jakiegoś anty do nas nastawionego jury.

Pomimo, że nie byłeś tak świetnie oceniany przez naszych krytyków przed wyjazdem na Eurowizję, po Twoim wysokim miejscu, ich upodobania nagle zostały zmienione. Bo to już tak jest w życiu jak wygrywasz jesteś nasza gdybyś przegrał to byłbyś ich.

Startować z pozycji przegranej i zajść tak wysoko. Bo nas nie lubią i nikt na nas nie będzie głosował, to jak można się przebić przez taką niemoc a Tobie jednak się udało. Wielki szacunek Michał.

Trzymam Michał za Ciebie kciuki, jesteś młody i Twoja kariera na pewno nabierze rozpędu. Dla mnie jesteś the best!!!!

 

 

Barbara

2021  © City LIfe Blog