City Life Blog

Matsuri-piknik z kulturą Japońską

1 IMG 20160604 132600180W sobotę 4 czerwca po raz kolejny duch Japonii zagościł na warszawskim Torwarze. Matsuri po japońsku a po polsku piknik z kulturą japońską tak nazywała się impreza, która przyciągnęła tłumy zainteresowanych. Organizatorzy, podobnie, jak w latach ubiegłych zadbali o to, aby przybyłym gościom przybliżyć kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wśród atrakcji wymienić należy przymierzanie kimona a następnie zrobienie w nim pamiątkowego zdjęcia na tle alei drzew kojarzącym się właśnie z tym krajem.

 

 

Duża grupa osób na siedząco lub stojąco mogła posłuchać japońskiej muzyki współczesnej jak i tradycyjnej, zobaczyć szermierkę, pokaz sztuk walki kendo, iaido, jodo, aikido, kenjutsu, jujitsu, sumo, dynamiczny występ bębniarzy. Wśród występujących nie mogło zabraknąć Juli Bernard, znanej, jako "Aralka", która podbiła serca Japończyków występując w japońskim odpowiedniku polskiego "Mam Talent".

Ludzie biorący udział w pikniku mogli nie tylko w sposób bierny, ale czynny w nim uczestniczyć. Chętni próbowali swoich sił w sztukach walki i żonglerce a także otrzymali na pamiątkę swoje imię wykaligrafowane po japońsku.

Na Torwarze podobnie jak w Japonii podczas takich barwnych pikników nie mogło zabraknąć stoisk z jedzeniem. Widocznie głodny Japończyk tak samo zły jak i Polak. Na miłośników kulinariów czekały rozmaite smakołyki, także te, które nie są zazwyczaj dostępne w menu restauracji w Warszawie.
japankolaz1

Amatorzy podróżowania uzyskali wiele ciekawych informacji o atrakcjach Kraju Kwitnącej Wiśni. Sama przyniosłam kilka prospektów informacyjnych wśród nich mapę Japonii może się kiedyś przyda.

Można było się przekonać, że chodź Japonia jest odległa od nas geograficznie to każdy aspekt kultury tego kraju jest także bardzo dalece różny od naszego.

Wstęp był wolny, więc tym bardziej nie można było przegapić takiej imprezy.

 

Barbara2021  © City LIfe Blog