City Life Blog

Parada Równości 2016 W-wa

1 IMG 20160611 162808669To już szesnasty raz, kiedy to Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Tegoroczne hasło brzmiało: „Równe prawa – wspólna sprawa”. Jest to streszczenie 12 postulatów, które dotyczą m.in. mniejszości etnicznych, religijnych, narodowych, osób LGBTQ (lesbijek, gejów, trans ), osób z niepełnosprawnością,1 IMG 20160611 162852532 ale także otwierania przestrzeni miejskich, lepszej edukacji seksualnej czy też poszanowania praw zwierząt.1 IMG 20160611 162607891 O godzinie 16-tej biorący udział w paradzie wystartowali z ul. E. Plater, aby następnie przejść pomiędzy Pałacem Kultury i Nauki a Złotymi Tarasami, dalej pochód skręcił w Al. Jerozolimskie, skąd dotarł do ulic Kruczej i Szpitalnej, by przejść przez pl. Powstańców Warszawy. Dalej ulicami Świętokrzyską, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem dotarł do ulic Miodowej i Kapucyńskiej, by przez Most Śląsko-Dąbrowski dotrzeć na ulice Sierakowskiego, Kłopotowskiego oraz Wybrzeże Helskie.

Po 2,5h Parada Równości zakończyła się pod klubem La Playa na Pradze.

 

Z zamieszczonych na transparentach haseł można było wywnioskować, czemu ten przemarsz miał służyć i czego manifestujący oczekują po takiej akcji. Oto kilka postulatów:

"Tak dla ustawy o uzgodnieniu płci, Moja płeć nie Twoja broszka, dość uciszania osób trans- chcemy żyć bezpiecznie, świeckie Państwo, równe prawa, demokracja, 25% bezdomnych to osoby z lgbtQ (lesbijki, geje, trans), razem przeciw nienawiści, mam prawo być sobą, małżeństwa dla wszystkich z prawem do adopcji, tak dla edukacji nie dla przemocy, inicjatywa Polska- ratujmy kobiety (trudność z dostępem do legalnej aborcji lub antykoncepcji), kampania przeciw homofobii".

onetparada                                                       foto: Piotr Malicki/onet
Niektórzy ludzie uważają, że parady równości pokazują osoby o innej orientacji, jako błaznów, wynaturzone dziwadła, jakichś świrniętych, obłąkanych przebierańców, albo uważają takie zgromadzenie za rozpustę, jaka idzie do nas z zachodu i niszczy naszą kulturę. Trudno im się dziwić patrząc na to zdjęcie, mężczyźni poprzebierani za kobiety, chyba za kobiety, bo tak szpetną kobietę ciężko spotkać gdziekolwiek.

Mogłoby się wydawać, że jest to wytwór cywilizacji obecnych czasów. Otóż nie, geje i lesbijki były już za czasów Chrystusowych. Fragment z Pisma Świętego 1 List do Koryntian 15:34(BW):
„Opamiętajcie się nareszcie i nie grzeszcie ”.

Homoseksualiści, heteroseksualiści żyli obok siebie od zarania dziejów i będą żyć nadal.

W końcu to nie jest ich wina, że tacy są. W końcu zostali wydani na świat ze związków heteroseksualnych, a że czują pociąg do tej samej płci a nie do przeciwnej, no cóż to nie jest ich wina. Nie jeden gej ma żonę i dzieci i siedzi cichutko, nie wychyla się, żeby nie był wytykany palcami.

Ciekawe jak szło się przez 2,5h panu w szpilkach i lateksowej sukience, bo dla mnie kobiety w adidasach szło się bardzo wygodnie?

 

Barbara

2021  © City LIfe Blog